1812/​1636

Kinesisk skrin af cinnabarlak, udskåret med drage, gourd og blomsterdesign. Qianlong mærke, med 20. årh. H. 6. L. 14. B. 10.

Større afslag indvendigt. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 22. marts 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK