1812/1636
Kinesisk skrin af cinnabarlak, udskåret med drage, gourd og blomsterdesign. Qianlong mærke, med 20. årh. H. 6. L. 14. B. 10.
Større afslag indvendigt. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 22. marts 2018
Vurdering
Hammerslag