2434/635
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Et par sofaborde af valnød. Model 5363. Udført og mærket hos Fredericia Stolefabrik. H. 54. L./B. 80. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.
Vurdering
940721 |