2104/357
Ubekendt maler, 19. årh.
Fire miniaturemalerier bestående af kystpartier og landskaber med mennesker. Usignerede. Olie på plade. 9×13,5–12×16,5. (4)
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag