Paul Prosper Tillier (f. Boupère 1834, d. 1915)
Portræt af en ung kvinde med en stor fjerprydet hat. Sign. Paul Tillier. Olie på lærred. 61×50.
Enkelte krakeleringer. Retoucheringer og enkelte områder med tyndere bemaling. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
35 bud