2420/222
Sauceskål af sølv, ligeknækket, indvendig forgyldt. L. Berth, Københavns bymærke 1928. Vægt 425 g. H. 10 cm. L. 20 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag