1804/1616
Otte ovnkakler dekorerede i blåt med personscnerier i cartoucher og design. Antagelig Hamburg 18. årh. Hver 22×19 cm, sider 22×9 cm. (8)
Aldersrelaterede spor, afslag og reparationer.
Varia, 25. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
24 bud