1950/192
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Marine med en fiskerbåd og sejlskibe i aftenrøde. Sign. Vilh. Arnesen 1930. Olie på lærred. 72×98,5.
Nogle minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag