2034/8
Et par konsoller af hvidmalet træ. Gustaviansk form, sarg udskåret med bladværk, runde tilspidsede ben med kanneleringer. 20. årh.s begyndelse. H. 73. L. 95. B. 43. (2)
Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag