1626/804
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
“Louisiana”. Pendel af kobber med akrylgitter. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 40.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. juni 2016
Vurdering
Hammerslag