2121/33
To kinesiske urtepotteskjulere af porcelæn dekoreret med guld fisk. 20. årh. H. 16,5 cm. Diam. 21 cm. (2)
ridser på overfladen og brændings fejl, hul i bunde på urtepotten. Revne i bunden på den ene
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud