1948/​5

Dansk flisebord dekoreret i mangan med bibelske scenerier. Fliser 18. årh.s midte. Underdel af egetræ og åremalet træ med skuffe, 19. årh. H. 73. B. 85. D. 59.

Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK