1948/5
Dansk flisebord dekoreret i mangan med bibelske scenerier. Fliser 18. årh.s midte. Underdel af egetræ og åremalet træ med skuffe, 19. årh. H. 73. B. 85. D. 59.
Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag