2437/73
Frans Schwartz (f. København 1850, d. sst. 1917)
Stående model. Sign. monogram. Olie på lærred. 84×35.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 487, 1986 nr. 456.
Enkelte meget minimale krakeleringer.
Vurdering