2044/121
Ole Pedersen (f. Farum 1856, d. 1898)
Interiør med rygende herre. Utydelig signatur. Dateret 1888. Olie på lærred. 54×58,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 112, 1959 nr. 212.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag