12045/162
Svend Nielsen (f. Lellinge 1908, d. 1993)
Parti fra Amagertorv med Storkespringvandet. Sign. Svend Nielsen. Olie på lærred. Rammemål 64,5×81.
Kunst, antikviteter & design, 5. november 2020
Vurdering
Hammerslag