2139/106
Ubekendt maler, 19. årh.
Jagtscene med fasan og hunde i diset vejr. Sign. V. Berot, betegnet på bagsiden Berot 1882. Olie på lærred. 56×47.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Mindre hul i lærred. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud