2446/792
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Rund vase af lertøj, dekoreret med hornbemalet mønster i blåt og brun på lys bund. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 31. Diam. 25.
Overflade ridser.
Vurdering
877624 | ||
922832 |