1922/1
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Passagerer på et skibsdæk i stormvejr. Sign. Paul Fischer. Olie på malepap. Grisaille. 28×22.
Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 27. maj 2019
Vurdering
Hammerslag