1248/1678
Dobbeltkapslet damelommeur af 14 kt. guld, hvidemaljeret skive med arabertal og små sekunder. Vægt 24 gr. Samt IWC lommeur af delvis forgyldt sølv, hvidemaljeret skive med arabertal og små sekunder. Diam. 3 og 5,3. (2)
Guldur med brud på glas. Sekundviser mangler på sølvlommeur.
Varia, 29. november 2012
Vurdering
Hammerslag