2425/​47

Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, medfølgende glasklokke, urhus med siddende figur, skive af hvid emalje med sorte romertal. 19. årh.s slutning. H. 62. B. 40. D. 20.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Glasklokken er antageligt ikke originalt tilhørende med passer fint til.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

899453 2.700 DKK
938938 (Autobud) 2.600 DKK
899453 2.600 DKK
938938 2.200 DKK
899453 (Autobud) 2.100 DKK
938938 2.100 DKK
899453 2.000 DKK