2425/47
Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, medfølgende glasklokke, urhus med siddende figur, skive af hvid emalje med sorte romertal. 19. årh.s slutning. H. 62. B. 40. D. 20.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Glasklokken er antageligt ikke originalt tilhørende med passer fint til.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. juni 2024
Vurdering
Hammerslag