2103/41
Dansk chatol af mahogni med nøgleskilte af ben, overdel med to døre bag hvilke hylder og tre skuffer, skrå skriveklap og talrige skuffer. 19. årh. H. 224. B. 130. D. 56.
Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag