1320/506
Ingálvur av Reyni (f. Tórshavn 1920, d. s.st. 2005)
“Bybillede”. Sign. I av Reyni-90 samt på blændrammen. Olie på lærred. 85×70.
Moderne kunst og design, 14. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud