2415/​84

Sæt på tre spanske stager af patineret messing, balusterformede stammer opsat på firkantede baser på fødder. 18. årh.s begyndelse. H. 19–20,5- (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Skævheder. Ene med revne.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag