2034/788
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
Ridser og mærker. Mangler fatning, ophæng og bundplade. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag