2041/9005
Heriz tæppe, Nordvest Persien. Klassisk stiliseret medaljondesign. 20. årh.s begyndelse. 350×290.
Jævnt slidt. kanter delvis med slitage.
Selected, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag