2041/​9005

Heriz tæppe, Nordvest Persien. Klassisk stiliseret medaljondesign. 20. årh.s begyndelse. 350×290.

Jævnt slidt. kanter delvis med slitage.

Selected, 5. oktober 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag