2312/7021
Boomerang, udskåret hårdt træ med dekoration. Australien. 19. årh. L. 62.
Proveniens: Ritmester Peter von Möllers (1809–1883) etnografiske samling Lauritz.com d. 30 Oktober 2011. Samlingen var tidligere købt d. 28 Oktober 1978 på Skottorp Slott.
Seller informs: Som på foto
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
11 bud