1516/33
Georg Seligmann (f. København 1866, d. Montebello, Helsingør 1924)
En familie samlet omkring et dukketeater. Sign. G. Seligmann 1902. Olie på lærred. 70×105.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 13. april 2015
Vurdering
Hammerslag