2143/355
Dansk gruekedel af kobber. 19. årh.s midte. H. 38. Diam. 59.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag