2437/​1274

Christian Dior

“Granville” taske af sort quiltet læder med sølvfarvede beslag, to hanke og aftagelig skulderstrop, to rum opdelt af en lynlås lomme, tre yderligere lommer og sort for. H. 30 x B. 34 x D. 16 cm. 2009.

Kort medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Slitage på hjørner. Nogle ridser på læderfor indvendigt. Lugtgener. Alle mål er cirkamål.

Smykker og Fashion, 11. september 2024

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK