Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
“Mellem årstiderne, 2, 3, 4”. Sign. Balle, 41/100. Litografi. Lysmål hver 42×51. (3)
Litteratur: Henning Smidth nr. 1964–023, 1964–024, 1964–025.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.