2119/149
Bestik med skafter af imiteret horn, bestående af 12 middagsknive og 11 -gafler. Medfølgende kurv. 20. årh.s begyndelse. (23)
Skafter fremstår med tørhedsrevner og mindre afslag. Blade med flyverust. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder lidt ir og ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud