12139/​115

Luigi Rossini (f. Ravenna 1790, d. Rom 1857)

Et par prospekter fra Rom. Tryksign. Rossini dis.é inc.Roma og dat. 1819 og 1822. Radering på papir. 62,5×53–56×66. Indrammede. (2)

Gulnede, pletter og skjolder. Det ene blad med lille diagonal rift ved signaturen uden for motivet. Rammer med skrammer og afslag.

Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag