12139/115
Luigi Rossini (f. Ravenna 1790, d. Rom 1857)
Et par prospekter fra Rom. Tryksign. Rossini dis.é inc.Roma og dat. 1819 og 1822. Radering på papir. 62,5×53–56×66. Indrammede. (2)
Gulnede, pletter og skjolder. Det ene blad med lille diagonal rift ved signaturen uden for motivet. Rammer med skrammer og afslag.
Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag