2345/​618

Boris Lovet-Lorski (f. Rusland 1894, d. New York, USA 1973)

Sammenflettede traner. Usign. Messing. H. 150.

Almindelig patina. Herunder ridser og mærker. Behov for let overfladerensning.

Moderne kunst og design, 7. november 2023

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
3.000 DKK