2039/119
Senempire salonbord og seks stole af mahogni og mahognibejdset bøgetræ, heraf et par armstole. 19. årh. H. 75. L. 125. B. 84. (7)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Løs i samlingerne. Falmet bordplade.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag