642/646
Johannes Wilhjelm (f. Nakskov 1868, d. København 1938)
“Portræt af en ung Pige”. Sign. J. Wilhjelm 1921. Olie på lærred. 54. x 42.
To udstillingsetiketter på bagsiden af rammen.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Malerier, 18. oktober 2006
Vurdering
Hammerslag
27 bud