2040/206
Burmesisk skål af sølvholdigt metal rigt drevet figurer og ornamentik. 19. årh. Vægt 992 gr. Diam. 21 cm. H. 15 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag