2043/143
Dansk Louis XVI spejl af forgyldt træ, udskåret med vase, bånd og bladværk. 18. årh.s slutning. H. 90. B. 35.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud