2043/​143

Dansk Louis XVI spejl af forgyldt træ, udskåret med vase, bånd og bladværk. 18. årh.s slutning. H. 90. B. 35.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

4.400 kr.

18 bud

(Autobud) 4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.