2024/​97

Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)

Parti fra Hornbækbugten. Sign. Joh. Neumann. Olie på lærred. 32×92.

Nogle minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

16.500 kr.

30 bud

16.500 kr.
16.000 kr.
15.500 kr.
(Autobud) 15.000 kr.
15.000 kr.
(Autobud) 14.000 kr.
13.500 kr.
13.000 kr.
(Autobud) 12.500 kr.
12.500 kr.
10.500 kr.
10.000 kr.
(Autobud) 9.500 kr.
9.000 kr.
8.500 kr.
(Autobud) 8.000 kr.
8.000 kr.
6.500 kr.
(Autobud) 6.000 kr.
6.000 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.