2007/2047
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model New Art. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Integreret lænke af 18 kt. guld. Omkreds ca. 19 cm. Samlet vægt ca. 83 g. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 12. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud