Heinrich Buntzen (f. Kiel 1803, d. Frederiksværk 1892)
Parti fra Dyrehaven. Sign. H. B. 1881. Olie på lærred. 45×66.
Minimale krakeleringer samt enkelte mnimale afskalninger. Retoucheringer samt ved nedre kant lille stødmærke.
1033261 | ||
918001 (Autobud) | ||
1033261 | ||
918001 |