2005/762
Gino Sarfatti (f. Venedig 1912, d. Gravedona 1984)
Lysekrone af messing, monteret med 30 blus. Model 2097/30. Udført hos Flos, Italien. Diam. 90.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|