2101/2006
Armbåndsur af 18 kt. guld. Model Geneve, ref. 162–90001. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, cal. 565. Gylden skive med sort/guld visere og indeks. Senere Hirsch-rem af præget skind med forgyldt C-spænde. Urets B. 34 mm. 1972.
Omega æske og garantibevis medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 6. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud