2121/48
Et par kandelabre af messing, prydet med guirlander og laurbærkranse, top med tre svungne og én lige lysarm. 19. årh. H. 41. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Kæder mangler. Begge toppe med huller.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag