2121/​48

Et par kandelabre af messing, prydet med guirlander og laurbærkranse, top med tre svungne og én lige lysarm. 19. årh. H. 41. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Kæder mangler. Begge toppe med huller.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK