1834/​56

F. Larsen-Særsløv (f. Særslev v. Kalundborg 1870, d. Gentofte 1942)

Hedelandskab. Sign. L. Særsløv Sept. 02. Olie på lærred monteret på malepap. 29×40,5.

Enkelte retoucheringer. Mindre afskalninger og overfladeridser. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier og møbler, 20. august 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag