Sigvard Hansen (f. København 1859, d. Hellerup 1938)
Interiør fra gården “Tipperup” ved Hillerød. Sign. monogram. Olie på malepap. 47×31.
Proveniens: Nedarvet fra kunstneren i dennes familie og herefter til nuværende ejere.
Enkelte retoucheringer. Minimale krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
11 bud