12027/140
To danske sølvrammer af udskåret træ med bladsølv og shellak. 19. årh. Lysmål 63,5×42–65×42. Rammemål 72×50–73,5×50. (2)
Enkelte afslag. Den ene med skade og rep. langs siden. Begge med patina.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud