2003/863
Carl-Harry Stålhane (f. 1920, d. 1990)
Tre vaser af stentøj, den ene modelleret med hank, dekoreret med brun harepelsglasur. Sign. GN. Udført hos Rörstrand. H. 10,5–19. (3)
Almindelig brugspatina, herunder overfladiske ridser. Nedkortet vase.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag