1747/27
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med roser, primula og stedmoderblomster. Usigneret. Olie på lærred. 29×38,5.
Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger primært langs kanter. Mindre trykmærker ved venstre side. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 20. november 2017
Vurdering
Hammerslag