2005/239
Et par engelske sukkerbøsser af sølv drevet med ornamentik og graveret våbenskjold, mærke for sølvsmed Atkin Brothers, Sheffield 1909. Vægt 594 gr. H. 19 cm. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
27 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||