1510/887
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Kastor”. Pendel med skaller af lakeret kobber. Udført hos Fog & Mørup. H. 37.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 3. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
23 bud